25 czerwca 2018

"Trzecia Tajemnica Fatimska i inne sekretne orędzia" Andy Collins

Wydawnictwo:  Videograf
Data wydania: listopad 2007
Liczba stron: 128

Kategoria: Religia 
Moja ocena: 4/6Książka przedstawia pełną treść wszystkich tajemnic fatimskich. Oprócz zasadniczego tekstu Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej z 1917 roku publikacja zawiera dalsze przekazy otrzymane przez s. Łucję w latach późniejszych. Przedstawia też główne przesłania dla ludzkości o czasach ostatecznych, zawarte w sekretnej części Orędzia z La Salette, a także Orędzi z Garabandal, Akita, Medjugorie i Naju.
(Źródło: okładka)


Nie często mam w zwyczaju sięgać po tego typu książki, ale ta jest dość ciekawa, gdyż dotyczy naszej najbliższej przyszłości. Cóż mogę tu wiele napisać, każdy z nas w Coś wierzy i ma swoje zdanie na dany temat. Jedyne co napiszę to to, że wiele wydarzeń przedstawionych w książce mnie przeraziło. Można by kwestionować prawdziwość opisanych tajemnic, ale jak widać wiele z nich się spełniło, jak choćby zamach na Naszego Papieża. Przesłania mają przede wszystkim przekonać ludzkość do zmiany swojego postępowania i nawrócenia się. Z książki dowiadujemy się co czeka nas, jeżeli odwrócimy się od Boga.  Matka Boska kocha nas jak swoje dzieci i chce nas przed tym uchronić, dlatego wielokrotnie się objawiła, by  ostrzec ludzi i uchronić ich przed strasznymi katastrofami. Jednak treść tych objawień nie jest od razu ogłaszana ludziom, czasem na prośbę samej Matki Bożej, a czasem po prostu Kościół podejmuje taką decyzję, co tym bardziej daje do myślenia. 
W książce jest  zawarta konkretna treść objawień Najświętszej Maryi, ale też autor wzbogacił je o komentarze dotyczące ich treści. Nie będę się tu za wiele rozpisywać. Tematy religijne są dość kontrowersyjne. Chciałam tylko w tym poście zaznaczyć, że taką książkę czytałam i być może kogoś zainteresuje. Mi się książka podobała i nie żałuję, że po nią sięgnęłam. 

10 komentarzy:

 1. Raczej nie jest to książka dla mnie.:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajnie, że są także obecne komentarze dotyczące treści objawień.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, choć każdy może interpretować dane przesłanie na swój sposób :)

   Usuń
 3. Nie mogłabym jej przeczytać, z prostej przyczyny - bardzo biorę wszystko do siebie, myślę o takich rzeczach i potrafię nie spać potem pół nocy przez takie rzeczy. Dlatego zdecydowanie nie planuję po ten tytuł sięgać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też tak mam :) ale nie żałuję, że przeczytałam :)

   Usuń
 4. Nie jest gruba, a może być ciekawa. Każdy w Coś wierzy, dobrze to ujęłaś :)

  Pozdrawiam
  http://zksiazkanakanapie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie jest to książka dla mnie, choć myślę, że momentami mogłaby mnie zaciekawić. Także już sama nie wiem. oj hahaha :D
  Pozdrawiam. :))))))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hihi :)) najlepiej Aga przeczytać i się przekonać samemu ;) Pozdrowionka !

   Usuń

Dziękuję wszystkim moim czytelnikom za odwiedziny i pozostawienie choćby krótkiego komentarza.