22 grudnia 2020

"Mamo, chcę kupę!" Jamie Glowacki

 
Tytuł oryginału: Oh Crap! Potty Training:
Everything Modern Parents Need to Know to
Do It Once and Do It Right
Tłumaczenie: Bartłomiej Kotarski
Wydawnictwo: Vivante
Data wydania: 2016-01-01
Liczba stron: 325
Kategoria: Poradnik
Moja ocena: 4/6
    Dzisiaj chcę się z Wami podzielić moimi wrażeniami po lekturze poradnika do spraw odpieluchowania dziecka. Przyznam szczerze, że po książki tego typu, tzn takie z dobrymi radami sięgam sporadycznie, ale dzięki @wydawnictwo.kobiece skusiłam się na tę pozycję i nie żałuję.    

    Jamie Głowacki jest ekspertką od treningu nocnikowego maluchów, w swojej książce prezentuje autorską 6-etapową metodę odpieluchowywania pociechy, która jest skuteczna nawet wtedy, gdy zawiodą wszystkie inne sposoby.

    Muszę przyznać, że książka jest bardzo przydatna, szczególnie dla mam, które mają małe lub zerowe doświadczenie w tej kwestii. Autorka uświ
adamia nam, że nauka korzystania z nocnika wcale nie jest taka prosta i łatwa zarówno dla rodziców, jak i samego dziecka. Oprócz fachowych porad, podaje nam wiele przykładów z życia wziętych i do tego czyni to z humorem. Wszystko to sprawia, że książkę czyta się niezwykle szybko i bardzo przyjemnie. Osobiście uważam, że z jej lektury płyną same korzyści.
    Według autorki najlepszy wiek na odpieluchowanie to czas między 20 a 30 miesiącem życia, zaznacza, że musimy być konsekwentni i stanowczy jeżeli chcemy osiągnąć sukces i przede wszystkim obserwować dziecko i sygnały jakie nam wysyła. To i wiele innych istotnych i ciekawych informacji znajdziecie na kartach tego poradnika. Jeżeli temat z jakiegoś powodu jest Wam bliski 😉 to zachęcam do przeczytania.


4 komentarze:

Dziękuję wszystkim moim czytelnikom za odwiedziny i pozostawienie choćby krótkiego komentarza.