30 listopada 2016

"Zaginiona dziewczyna" Gillian Flynn

Małżeństwo może być zabójcze.


Nick i Amy Dunne to zwykłe małżeństwo, które właśnie obchodzi piątą rocznicę ślubu. Z pozoru wydaje się, że wszystko jest w najlepszym  porządku, że spędzą razem romantyczny wieczór i uczczą wspaniałą datę zawarcia związku małżeńskiego. Będzie cudownie, przecież wszyscy dookoła twierdzą, że są taką idealną parą. Jednak tak nie jest, okazuje się, że to tylko pozory. Kiedy tego pięknego dnia Amy znika z ich domu, wszystko się wali.  Wszelkie ślady wskazują, że z jej zniknięciem, a może nawet morderstwem, miał coś wspólnego Nick, który coraz więcej kłamie i dziwnie się zachowuje, co mu wcale nie pomaga, a dodatkowo dziewczyna zostawiła pamiętnik, w którym opisuje zdarzenia, pogrążające męża. Ewidentnie widać, że mężczyzna coś ukrywa, ale czy jest  mordercą? Dlaczego zabił?A jeżeli nie to gdzie jest jego żona i dlaczego zniknęła?

"Zaginiona dziewczyna" to wspaniały thriller psychologiczny o małżeństwie z wielkimi problemami, w którym nie dzieje się dobrze. Mamy tutaj do czynienia z wyrafinowaną intrygą, przedstawioną w ciekawy sposób. Książka pisana jest z puntu widzenia zarówno Amy jak i Nicka. Na początku poznajemy relację męża z zaistniałej sytuacji, śledzimy akcję poszukiwawczą zaginionej i dowiadujemy się z pamiętnika Amy jak naprawdę wyglądały ich relacje. Następnie poznajemy opowieść Amy i okazuje się co tak naprawdę się stało.

Moim zdaniem fascynująca książka, trzymająca w napięciu. Na początku może troszkę chaotyczna i "dziwna" ale jest tak wciągająca i zaskakująca, że czytałam jednym tchem. Jest to naprawdę ciekawa historia, tym bardziej myślę jest  genialna, że pisana z dwóch przeciwstawnych perspektyw, czyli męża i żony. Na prawdę wszystkim fanom tego gatunku serdecznie polecam.
Oczywiście z ekranizacją tej powieści również się zapoznałam i myślę, ze to dość dobry film. Uważam, że osobom, które wcześniej nie czytały książki również się spodoba.

5 komentarzy:

 1. Uwielbiam, gdy książka trzyma w taki napięciu. Jestem jak najbardziej na tak!

  OdpowiedzUsuń
 2. Słyszałam o tej książce wiele dobrego i zdecydowanie planuję po nią sięgnąć :D

  Pozdrawiam
  Caroline Livre

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzięki Tobie z pewnością po nią sięgnę! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mamy podobne odczucia, zarówno co do książki jak i ekranizacji :) Świetna historia, choć nie od początku można ją zrozumieć :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim moim czytelnikom za odwiedziny i pozostawienie choćby krótkiego komentarza.