17 grudnia 2018

"Twoim śladem" A. Meredith Walters

Tytuł oryginału: Lead Me Not
Tłumaczenie: Dorota Konowrocka-Sawa
Wydawnictwo: GW Foksal/YA!
Data wydania: 6 lipca 2016
Liczba stron: 386

Cykl: Twisted Love (tom 1)
Kategoria: Liter
atura młodzieżowa, romans
Moja ocena: 4/6

Aubrey jest studentką psychologii i początkującą koordynatorką w grupie uzależnień. Dziewczyna jest bardzo pilną i spokojną studentką, mieszka z zwariowaną współlokatorką, którą pewnego dnia musi wybawić z opresji. Aubrey jedzie do klubu Kompulsja, który zmienia za każdym razem swoje położenie i oferuje alkohol oraz narkotyki na wyciągnięcie ręki. Dziewczyna podczas poszukiwań przyjaciółki w klubie jest jednocześnie  zdegustowana i zafascynowana nowym miejscem. Poznaje tam tajemniczego mężczyznę, który ją niezwykle pociąga. Aubrey nic nie wie o podwójnym życiu Maxxa Demelo. 
Czy postanowi poznać go bliżej? Czy odkryje jego tajemnicę?

Jak wiadomo bardzo lubię sięgać po literaturę młodzieżową. I tym razem się nie zawiodłam, chociaż "Twoim śladem" jest moją pierwszą książką Autorki, to myślę, że nie ostatnią. 
Książka jest naprawdę dobra, to romans bardzo młodych ludzi, a już po wielu przejściach. Szczególnie podobała mi się ta powieść ze względu na motyw narkotyków, gdyż jakoś wcześniej się nie złożyło i nie sięgałam po książki o podobnej tematyce. Historia jest bardzo przejmująca i niezwykle wzruszająca, bo z jednej strony śledzimy losy dwojga ludzi, między którymi rozwija się piękne uczucie, a z drugiej strony widzimy jaką destrukcyjną siłą jest uzależnienie. Narkotyki nie niszczą tylko osoby, która po nie sięga, ale także osoby w najbliższym otoczeniu. 
Książka pisana jest językiem młodzieżowym, dobrze dostosowanym do realiów i klimatu przedstawionych wydarzeń. Muszę przyznać, że ze względu na dość dużą obecność wulgaryzmów i scen brutalnych, a także sporo odważnych scen miłosnych, trochę się dziwiłam, że to jak by nie było literatura młodzieżowa, a i wypożyczyłam ją w dziele dziecięcym w swojej miejskiej bibliotece, więc raczej skierowana ona powinna być do trochę starszej młodzieży. Takie jest moje  zdanie.
Ogólnie książkę oceniam dobrze. Bardzo mnie wciągnęła historia dziewczyny, która straciła siostrę w wyniku przedawkowania i chłopaka, który się pogubił w życiu i nie potrafi wyjść z nałogu, mimo, że ma dla kogo żyć. 

11 komentarzy:

 1. Ciekawa recenzja. Myślę, że strasznie przeżywałabym tę historię. hehe Myślę, że kiedyś jednak przeczytam. :) Pozdrawiam. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak pewnie się domyślasz, jest to książka idealna dla mnie.:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czuję się zachęcona, choć historia nie należy do gatunku wesołych.

  OdpowiedzUsuń
 4. Moze nie nie wesola ale warta uwagi

  OdpowiedzUsuń
 5. Myślę, że mnie też wciągnęłaby ta książka.

  OdpowiedzUsuń
 6. Kolejny ciekawy romans do poczytania w NOwym Roku, no no... :D
  ~Pola

  OdpowiedzUsuń
 7. Czasem ścieżki życia są tak zagmatwane, że nie wiadomo, czy szukać czyjejś pomocy przy wyjściu, czy może radzić sobie samemu. Dość dawno temu miałem okazję przeczytać i zrecenzować powieść młodzieżową. To było ciekawe doświadczenie, szczególnie dla mnie. Być może je powtórzę? Któż to wie? Dziękuję i pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Opis fabuły zapowiada wiele emocji :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim moim czytelnikom za odwiedziny i pozostawienie choćby krótkiego komentarza.