14 listopada 2017

"Błękitna godzina" Alyson Noël

Nastoletnia Ever jest szczęśliwie zakochana w Damenie, jest lubiana w szkole i wydaje się, że radzi sobie ze stratą rodziny. Dziewczyna układa sobie nowe życie u boku ukochanego i zdobywa wiedzę dostępną dla wybranych. Okazuje się, że Ever podobnie jak Damen jest nieśmiertelna, a jej moce rosną. Tymczasem z chłopakiem zaczynają się dziać dziwne rzeczy, zachowuje się zupełnie jak nie on i co najciekawsze zaczyna się starzeć. Dziewczyna jest przerażona i za wszelką cenę chce pomóc ukochanemu wyleczyć się z tej tajemniczej choroby. 


Z twórczością  Alyson Noël zetknęłam się pierwszy raz. Ogólnie rzecz biorąc to nie rozczytuję się jakoś specjalnie w tym gatunku literatury. Mogę na palcach policzyć ile książek fantasy przeczytałam i znawcą nie jestem, ale ta książka mi się nawet podobała. 
Szybko się czytało i nawet zaciekawił mnie wątek nastoletniej miłości. Główna bohaterka w pewnym momencie musiała stanąć przed trudnym wyborem i długo nie wiedziałam jaką decyzję podejmie i za to plus dla autorki, gdyż lubię jak książka trzyma w napięciu. Zakończenie było dość zaskakujące, takie otwarte muszę stwierdzić, jakby miała być kolejna część i rzeczywiście okazało się, że są następne części. Cały cykl nosi nazwę "Nieśmiertelni" a kolejna książka to " W cieniu klątwy".

2 komentarze:

  1. Zupełnie nie mój gust czytelniczy, ale jego wielbiciele na pewno sięgną po cały cykl z przyjemnością.:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Raczej nie skuszę się na tę książkę, to nie mój gatunek :)
    Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim moim czytelnikom za odwiedziny i pozostawienie choćby krótkiego komentarza.