21 grudnia 2016

"Gdzie jesteś, Leno?" Joanna Opiat-Bojarska

Kiedy każda poszlaka prowadzi  donikąd.


W pewien piątkowy wieczór Lena Pietrzak, wraz z przyjaciółmi udaje się do klubu "Utopia" aby świętować zdany egzamin. Lena, Natalia, Łukasz i Krzysztof bawią się dobrze w swoim towarzystwie, impreza jest mocno zakrapiana i rozkręca się coraz bardziej. Nagle dziewczyna postanawia wrócić do domu i wychodzi sama z klubu, wykonuje jeszcze ostatni telefon do swojego chłopaka Szymona po czym  znika bez śladu. Przerażona matka Leny zgłasza jej zaginięcie na komisariacie. Poszukiwania studentki prowadzi podkomisarz Przemysław Burza Burzyński, któremu towarzyszy młody partner Michał Majewski. Podczas prowadzenia śledztwa wychodzi na światło dzienne wiele rodzinnych sekretów i nie tylko...

Książka jest ogromnie wciągająca i robi duże wrażenie na czytelniku, gdyż jest bardzo realistyczna. Opisuje historię z życia wziętą. Na dobrą sprawę może nam się przytrafić taka sytuacja osobiście lub komuś z naszych bliskich. 
 "Gdzie jesteś, Leno?" to wspaniała powieść, którą wręcz "połyka" się na raz. Jest tutaj wszystko co lubię narastające napięcie, wyścig z czasem i zagadka, której rozwiązania domyślamy się do samego końca książki. Genialna postać podkomisarza Burzy Burzyńskiego, który jest rozdarty między obowiązkami wobec rodziny a pasją i karierą zawodową. Sama matka Leny to bardzo ciekawa postać, którą mimo wielu wad jednak polubiłam. 
Myślę, że "Gdzie jesteś, Leno?"  jest odpowiednią lekturą, dla tych którzy lubią coś na pograniczu thriller, sensacja, kryminał.

2 komentarze:

  1. Koniecznie muszę przeczytać tę książkę, bo polubiłam się z twórczością autorki. :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim moim czytelnikom za odwiedziny i pozostawienie choćby krótkiego komentarza.