29 grudnia 2017

"Ukryte terapie. Czego ci lekarz nie powie" Jerzy Zięba

Pan Jerzy Zięba w swojej książce stara się przekonać czytelnika, że niemal każdą chorobę da się wyleczyć w naturalny sposób, a raczej nie tyle wyleczyć co zapobiec. Podpiera się licznymi wynikami badań (rzekomo mało znanymi, niepublikowanymi powszechnie itd.), które mają nam udowodnić, że odpowiednia suplementacja i bogata dieta ma nas uchronić przed przewlekłymi i śmiertelnymi chorobami.
Mamy długi rozdział poświęcony witaminie C, w którym możemy się dowiedzieć ile faktycznie tej wit. przeciętnemu człowiekowi potrzeba, jaki jest najlepszy sposób dostarczania tej witaminy do organizmu, oraz jakie ma skutki uboczne przyjmowanie dużych dawek, a także o leczeniu nowotworu za pomocą witaminy C. Kolejny rozdział opisuje właściwości witaminy D, jej toksyczność, rodzaje itd. Jest również mowa o witaminie K2, Wit. A i E oraz jodzie, tłuszczach i minerałach. 

Książka pisana jest językiem w miarę przystępnym, nie da się chyba jeszcze prościej wytłumaczyć pojęć medycznych (choć ja się na medycynie nie znam, więc nie wiem), jest sporo humoru i mnóstwo przykładów popierających teorie Pana Zięby. "Ukryte terapie" jest to można powiedzieć poradnik  skierowany do pacjentów, rodziców, lekarzy i wszystkich dbających o zdrowie. Muszę przyznać, że na każdym kroku autor mocno krytykuje sposoby leczenia lekarzy i cały system kształcenia lekarzy. Zarzuca im m.in., że nie są otwarci na naturalne sposoby leczenia, nie dokształcają się, nie mają otwartego umysłu i wiele innych. Nie kończy się tylko na lekarzach, bo krytykuje również cały przemysł farmaceutyczny i stwierdza,że zamiast farmacja służyć medycynie to jest zupełnie na odwrót. 

 Jerzy Zięba przedstawia swoje śmiałe teorie, które są kontrowersyjne i szokujące, aczkolwiek poparte badaniami, co wdawać by się mogło czyni je wiarygodnymi. Czy warto zgodzić się z Jerzym Ziębą, który jakby nie było lek, med. nie jest,ale czy tylko dyplom świadczy, że człowiek zna się na rzeczy?
Odpowiedź na to i wiele innych pytań pozostawiam Wam i zachęcam do lektury, gdyż ja osobiście o wielu rzeczach nie zdawałam sobie sprawy, a ta książka zwróciła na nie moją uwagę. Najbardziej ciekawy był dla mnie temat leczenia raka przy pomoc witaminy C :) 

3 komentarze:

  1. Myślę, że ten temat zawsze będzie kontrowersyjny, ale niezaprzeczalnie firmy farmaceutyczne zarabiają olbrzymie pieniądze co chwilę wmawiając nam, że potrzebujemy tych wszystkich tabletek. Chętnie sięgnę po tę książkę. Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  2. Myślę, że ta książka powinna znaleźć się w każdym domu.

    OdpowiedzUsuń
  3. Nie jest to ksiązka dla mnie

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim moim czytelnikom za odwiedziny i pozostawienie choćby krótkiego komentarza.