1 lipca 2017

"Maybe Someday" Colleen Hoower

Sydney jest w szczęśliwym związku z Hunterem, ma pracę, studiuje wymarzony kierunek i nawet nie przypuszcza, że w jednej chwili może stracić swój poukładany świat. 
Ridge jest muzykiem i lubi grać na gitarze, wymyślając przy tym nowe teksty piosenek. Od pewnego czasu brak mu weny i przesiaduje z gitarą na balkonie, obserwując dziewczynę z naprzeciwka. Czy chłopak będzie świadkiem zdarzenia, które zmieni życie Sydney i czy w ogóle ich drogi się zejdą? Żeby otrzymać odpowiedź na to pytanie należy przeczytać książkę.


To moje pierwsze spotkanie z Colleen Hoower. Biorąc pod uwagę, że to powieść młodzieżowa nie nastawiałam się na jakąś rewelację, ale muszę przyznać, że książka jest dość dobra.  Taka typowa opowieść o miłość, ale nie takiej łatwej i oczywistej. Zakochani nie do końca mogą być razem i borykają się z wieloma problemami, z czasem jak zaczynają zdawać sobie sprawę, że są dla siebie stworzeni dochodzi do nieprzyjemnego zdarzenia, które pomaga im przejrzeć na oczy i uświadomić sobie co powinni zrobić. 
Książka  ciekawa i pełna tekstów piosenek o miłości, które dopełniają treść i pozwalają lepiej poczuć klimat opisywanej historii miłosnej. Co do bohaterów to jednych polubiłam mniej innych bardziej, większość z nich, albo i wszyscy mieli jakieś przejścia za sobą i życiowe problemy, co moim zdaniem trochę przygnębiało czytelnika , ale ogólnie oceniam książkę dobrze. 

7 komentarzy:

 1. Dobrze, że książka Ci się spodobała, gorąco polecam Ci też inne książki autorki, zwłaszcza "Hopeless" jeśli jeszcze nie miałaś okazji czytać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam "Maybe someday" <3 Zresztą ja lubię każdą książkę, która wyszła spod pióra Colleen Hoover ^^

  Zabookowany świat Pauli

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeszcze jej nie czytałam, ale mam ją w planach.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie przepadam za książkami młodzieżowymi, ale tę może przeczytam :)
  Pozdrawiam i zapraszam do siebie ;) http://literacki-wszechswiat.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Boże, kocham Colleen Hoover i jej twórczość.

  OdpowiedzUsuń
 6. Mi również bardzo się podobała :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Uwielbiam ta autorkę! Polecam Hopeless i ugly love.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim moim czytelnikom za odwiedziny i pozostawienie choćby krótkiego komentarza.