9 kwietnia 2017

"Behawiorysta" Remigiusz Mróz

Pewnego dnia zamachowiec zajmuje jedno z opolskich przedszkoli, zabija przedszkolankę i grozi zabiciem kolejno każdego dziecka. Nikt nie wie co nim kieruje, co chce osiągnąć i dlaczego chce zabić niewinne dzieci. Najstraszniejsze jest to, że całe krwawe przedstawienie jest transmitowane na żywo w internecie a psychopata zwany później Kompozytorem zapowiada, że to nie ostatnie przedstawienie. Do śledztwa jest włączony Gerard Edling, były prokurator, który został dyscyplinarnie wydalony ze służby.
Jednak zdesperowane władze postanawiają prosić go o pomoc, gdyż jest on znany nie tylko z ekscentryzmu ale głównie z tego, iż jest specjalistą od kinezyki, działu nauki zajmującego się komunikacją niewerbalną. Jak do tej pory Edlingowi udawało się rozwiązać każdą sprawę, ale czy będzie tak i tym razem?


Jeśli chodzi o Mroza to jak do tej pory przeczytałam część serii z Chyłką i jestem zadowolona z jego twórczości i ciągle czekam na to, aż przeczytam dwie ostatnie części. Natomiast podczas czytania "Behawiorysty" zostałam wgnieciona w fotel i ciężko mi się otrząsnąć z wrażenia. Ta książka była momentami okrutna, straszna, przerażająca, wynaturzona i mogę tak wyliczać dalej. To jak autor wykreował postać Kompozytora, jego chore myślenie, to do jakich czynów się posunął, w ogóle cały opis tych brutalnych scen i to na dzieciach, no powiem szczerze, że coraz bardziej podziwiam Remigiusza Mroza. Młody pisarz a daje po zaworach. 
Książka mi się podobała, szybko ją pochłonęłam, gdyż wciąga od pierwszej strony i nie puszcza do ostatniej, ale ostrzegam, książka nie dla wszystkich - jeżeli nie może ktoś znieść brutalnych scen, szczególnie z udziałem dzieci to lepiej niech po nią nie sięga. 

8 komentarzy:

 1. Na mnie Mróz czeka i mam nadzieję, że zachęci mnie do kryminałow, bo jak na razie ten gatunek wieje dla mnie nudą. Jako ze nie naleze do osob szczegolnie wrazliwych, chetnie zapoznam sie z ta ksiazka w wolnej chwili :)
  Pozdrawiam i zapraszam do siebie:
  biblioteka-feniksa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten autor dopiero przede mną i mam zamiar zacząć od właśnie tej pozycji :) Liczę na wspaniałe i porywające emocje :)

  Pozdrawiam,
  Justyna z livingbooksx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Do tej książki już tyle czasu się przymierzam! Muszę w końcu zacząć przygodę z Mrozem :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Słyszałam, że to jego najlepsza książka. Muszę to sprawdzić.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam w planach poznać twórczość pana Mroza :-) Chyba nie zacznę od "Behawiorysty", zaufam Ci i z nim poczekam, bo należę do osób, które, tak jak piszesz, z trudem znoszą brutalność wobec dzieci. Kiedyś po nią sięgnę, ale muszę przygotować się psychicznie :p

  OdpowiedzUsuń
 6. Dobra książka 😊 Mi się podobała.

  OdpowiedzUsuń
 7. Chyba najlepsza książka Mroza :) Ja, mimo że wcześniej nie czytałam powieści Mroza ( za dużo go było wszędzie ) jestem oczarowana i chętnie zabiorę się za powieści z Chyłką :)

  OdpowiedzUsuń
 8. "Behawiorysta" to jedna z najlepszych powieści pana Mroza. Porażająca jest siła manipulacji z wykorzystaniem internetu. Najbardziej wstrząsający Kompozytor zagrał na uczuciach widzów, a potem czytelników. Pozdrawiam, Zdzisław www.krainslowa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim moim czytelnikom za odwiedziny i pozostawienie choćby krótkiego komentarza.