26 marca 2018

"Podpowiedź serca" Małgorzata ŁatkaWydawnictwo: Black Publishing
Data wydania : 22 kwietnia 2015
Liczba stron: 248
Kategoria: Literatura obyczajowa, romans
Moja ocena: 4/6Joanna Suska jest kobietą sukcesu, ma świetną pracę i jest zaręczona z przystojnym mężczyzną. Kiedy prosi swoją siostrę bliźniaczkę o przysługę, aby ta zastąpiła ją na firmowym spotkaniu z ważnym klientem, nawet nie spodziewa się jaki będzie finał tej zamiany. W konsekwencji kobieta postanawia wybrać się w długą podróż jak najdalej od domu i problemów. Porzuca swoje na pozór idealne życie i chce zacząć od nowa. Niespodziewanie trafia do nadmorskiej miejscowości na zachodzie Prowansji. Początkowo myśli, że to tylko kolejny przystanek w jej ekscytującej podróży, ale gdy znajduje pracę i poznaje pewnego tajemniczego Anglika, okazuje się, że Joanna zagości tam na dłużej.

Czy główna bohaterka odnajdzie odpowiedzi na nurtujące ją pytania? Czy uwierzy w siebie i potrafi kolejny raz zaufać mężczyźnie?

Zacznę od tego, iż nie znam kompletnie autorki, ale sądząc po tytule, jak i po okładce, stwierdziłam, że będę mieć do czynienia z lekką lekturą, więc postanowiłam po nią sięgnąć z racji tego, że mam za sobą przeczytaną dość ciężką literaturę faktu, która wywołała we mnie sporo emocji(ciekawych o jaką wcześniejsza pozycję się rozchodzi zapraszam TU). Tak więc nie rozczarowałam się, książka była bardzo przyjemna, lekka i dość przewidywalna. Myślę, że mogę użyć określenia - schematyczna, gdyż w wielu książkach możemy spotkać podobny pomysł: bohaterka przeżywa jakiś dramat, np rozstanie z ukochanym itd. i to stanowi punkt zwrotny, postanawia wyjechać, wyprowadzić się, czy zmienić otoczenie i wtedy właśnie poznaje swoją miłość życia i żyją długo i szczęśliwie. Właśnie tak było w tej książce, ale nie czyni jej przez to mało interesującą, czy nie dającą się czytać, absolutnie nie. Historia przedstawiona w powieści była bardzo piękna i miłość między bohaterami dojrzewała powoli, co mi się bardzo podobało. Między Joanną a Markiem istnieją pewne niedomówienia i tajemnice, które troszkę komplikują ich relację i nie pozwalają od razu na poddanie się rodzącemu w nich uczuciu. 
Książka jest bardzo klimatyczna, pełna słońca i zapachów pięknej Prowansji. Autorka oczarowała mnie tą magią i urokiem jaki panował w jej książce. Po skończonej lekturze, aż zamarzyły mi się wczasy na południu Francji, gdyż Małgorzata Łatka wspaniale wplotła w fabułę opisy pięknych miejsc, atrakcji turystycznych i lokalnych zwyczajów. 
 "Podpowiedź serca" to debiut autorki, tym bardziej jestem pod wrażeniem i czekam na kolejne powieści. 

5 komentarzy:

 1. Fabuła prezentuje się ciekawie. Debiutów trochę się boje, ale może zaryzykuje przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Recenzja, fabuła i ogólna treść wygląda fantastycznie, na pewno się skuszę i przeczytam ją :)
  http://teczowabiblioteczka.blogspot.com/2018/03/recenzja-scott-sigler-alivezywi.html#comment-form

  Dodaję bloga do obserwowanych.

  OdpowiedzUsuń
 3. Okładka niezby ciekawa i na pewno nie przykułaby mojego wzroku, ale treść wydaje się być w miarę dobra. Może kiedyś po nią sięgnę.


  Pozdrawiam i zapraszam:
  biblioteka-feniksa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim moim czytelnikom za odwiedziny i pozostawienie choćby krótkiego komentarza.