19 lutego 2019

"Wieczór taki jak ten" Gabriela Gargaś

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 8 listopada 2017
Liczba stron: 360
Cykl: Wieczór taki jak ten (tom 1)
Kategoria: Literatura obyczajowa i romans
Moja ocena: 4/6Michalina ma dwadzieścia siedem lat i sama wychowuje młodszego brata, gdyż ich mama umarła niespełna pół roku po porodzie, a ojciec wyjechał w świat i nie daje znaku życia. Młoda kobieta może liczyć jedynie na pomoc babci, która prowadzi małą kawiarenkę Cynamonowe serca. Mieszkają w bardzo malowniczej małej miejscowości w  głębi Bieszczad i  nie opływają w zbytnich luksusach. Pewnego dnia wpadają na pomysł, żeby postawić na turystykę i zarobić kilka groszy tak bardzo im potrzebnych, aby związać koniec z końcem. Wynajmują pokoje dla przyjezdnych na okres świąteczny. Do ich pensjonatu trafia ekscentryczny architekt z Wrocławia, starsza pani z początkami zaniku pamięci i młoda pani doktor z córeczką. Tuż przed samą Wigilią Bożego Narodzenia do drzwi Michaliny puka jeszcze jeden gość, którego przyjazd wywraca cały świat dziewczyny do góry nogami. 

Książka typowo w klimatach świątecznych, ale tak wyszło, że w moje ręce wpadła dopiero teraz, ale nie żałuję, mimo iż święta już dawno za nami, to lektura była wspaniała. Jak wszystkie książki Pani Gabrieli tak i ta wywarła na mnie duże wrażenia i umiliła czas. "Wieczór taki jak ten" to bardzo ciepła i wzruszająca historia. Daje czytelnikowi dużo do myślenia i uświadamia jak ważna jest w jego życiu rodzina i przyjaciele, a dodatkowo ta atmosfera i magia świąt  dodaje uroku i sprawia, że nie raz zakręci się łezka w oku. Cenię sobie w książkach Autorki to, iż są one bardzo życiowe,każdy z nas tak naprawdę może odnaleźć tam cząstkę siebie. Możemy utożsamiać się z bohaterami, gdyż są dość realistyczni, podobnie jak my bywają zagubieni, popełniają błędy, cierpią czy tęsknią. 
Książkę polecam z czystym sercem, myślę, że sprawdzi się nie tylko w same święta, ale i o każdej porze, gdyż jest wartościowa i pełna magii miłości.  Dla zainteresowanych, lubiących robótki ręczne, wspomnę, że na końcu książki znajdują się instrukcje jak np. wykonać aniołka z masy solnej, czy kartkę świąteczną i wiele innych. 

10 komentarzy:

 1. Zapiszę ją sobie na przyszłe święta, bo okładka jest przepiękna ♥
  ~Pola
  www.czytamytu.blogspot.com
  Zapraszam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Będzie musiała poczekać na kolejne święta. 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pozycja w sam raz na świąteczny czas :)Warto czekać na kolejną gwiazdkę ;)

   Usuń
 3. Czytałam. Z jednej strony banalna, oklepana i przewidywalna ale z drugiej sporo w niej tych "banalnych" cytatów mówiących o tym o czym na co dzień zapominamy ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, ale warto się w niej zatopić :D

   Usuń
  2. Można ale gdybym nie przeczytała nie miałabym uczucia, że coś straciłam ;)

   Usuń
 4. Ja bym ją jednak zostawiła sobie na grudzień.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim moim czytelnikom za odwiedziny i pozostawienie choćby krótkiego komentarza.